Poprzyj Kodeks Politetyczny

Żądajmy etyczności rządzenia!

Wpisz się na listę poparcia

Poparcie przez Ciebie projektu Kodeksu Politetycznego jest szansą na naszą lepszą przyszłość. Na razie oddany przez Ciebie głos i pozostawiony ewentualnie komentarz mają charakter sondażowy. Dopiero, gdy głosów tych będą już tu tysiące projekt ten będzie mógł się dalej rozwijać i w końcu kiedyś zrealizować, mimo oporu polityków, których dotyczy.

Oddaj więc swój głos służący naszej wspólnej sprawie, by rządzący nami politycy stali się etyczni. Musimy poczuć w przyszłości, iż jesteśmy jako społeczeństwo przez nich szanowani. Oni muszą zrozumieć, że są przez nas wybierani dla misji służenia nam. Dlatego właśnie powinni podlegać naszej stałej kontroli, którą zapewnić może Kodeks Politetyczny. Oddaj więc swój cenny głos popierający jego projekt.

Popieram(138)

Komentarze: 29

Oskar 13 lipca 2015

Polityka, a zwłaszcza politycy jako ci kreujący życie polityczne – są nieetyczni, delikatnie określając. Z reguły zdecydowana ich większość nie ma prawego “kręgosłupa”, jako jednostka społeczna. Ponadto nie są wyedukowani gospodarczo – przecież rozwinięta i na wysokim poziomie technologicznym gospodarka jest tym, co daje społeczeństwu godne życie, zmniejsza margines ubóstwa. Niestety – politycy przede wszystkim zajęci są sobą, robieniem własnych interesów, często podejmują decyzje o sprzedaży firm obcemu kapitałowi za bezcen (!), po ich doprowadzeniu do fatalnego stanu finansowego.
Tak nie postępuje rzetelny obywatel Polski – niekoniecznie rdzenny Polak, ale patriota, także innej narodowości, żyjący na stałe w Polsce.
Na przestrzeni ostatniego ćwierć wieku można było zaobserwować częste przypadki wręcz sabotażu gospodarczego przez rządzących.
Wiele gałęzi przemysłu polskiego zamiast modernizować-sprzedano w ręce obcego kapitału.
Takim decydentom należałoby przyjrzeć się i zidentyfikować motywy ich podjętych decyzji.
Kto to ma zrobić? Politycy tego nie zrobią, bo są krótkowzroczni i często kierują się osobistymi korzyściami.
Póki są u władzy, to spieszą się, aby wykorzystać “swój czas”. Gdy zbliżają się kolejne wybory, to obietnice polityków nie mają końca.
Po wyborach szybko zapominają o “kiełbasie wyborczej” i przystępują do realizacji własnych celów.
Opracowany przez prawego Polaka i jego zespół – kodeks etyki politycznej powinien dotrzeć do bardzo wielu obywateli polskich, aby dokonać zmian w ordynacji wyborczej, aby wreszcie wprowadzić prawdziwą demokrację i zlikwidować partiokrację.
OBYWATELE POLSKI-CZYTAJCIE TEN PIERWSZY KODEKS ETYKI POLITYCZNEJ, DOKONUJCIE PRZEMYŚLEŃ I OBUDŹCIE W SOBIE INICJATYWĘ NAPRAWY ZEPSUTEGO SYSTEMU POLITYCZNEGO.
Wybory już wkrótce, a więc do dzieła /zniszczenia patriokracji/.
Zdroworosądkowy


Danuta Galica 13 lipca 2015

Gorąco popieram.


Zbyszek i Marzenka 14 lipca 2015

Popieramy… i cieszymy się że ktoś się wreszcie odważył się i napisał coś tak mądrego życzymy SUKCESU i będziemy śledzić stronę…


stenia 15 lipca 2015

Popieram i mocno trzymam kciuki za powodzenie tego projektu.


Dorota 16 lipca 2015

Wiele mądrych treści, cennych uwag i spostrzeżeń dotyczących aktualnych realiów życia społeczno-politycznego …Już z samego założenia wiadomo, że wejście w życie tego projektu zwiększyłoby zaufanie społeczeństwa dla rządzących polityków.
Mądry projekt, aczkolwiek niewygodny dla polityków, nakładający obowiązki i wyciągajacy konsekwencje ze swoich działań.
Gratuluje pomysłu zebrania tych myśli w pewna całość oraz podzielenia się nimi ze społeczeństwem.


Edward 17 lipca 2015

Wreszcie sformułowany został zbiór zasad, które mogą uporządkować życie polityczne i społeczne w naszym kraju. Autorowi należą się słowa pochwały i podziękowania.


Wojtek 19 lipca 2015

Bardzo mi się podoba ten kodeks. Popieram.


marek 19 lipca 2015

Popieram ten projekt, bo jest po prostu dobry i potrzebny społeczeństwu.


Maria Manowiecka 20 lipca 2015

Popieram, choć uważam, że bezpośrednie spotkania z osobami zainteresowanymi, byłyby o wiele bardziej korzystne dla Kodeksu, czego przykładem jest wygrana walka z reklamami ( patrz Miasto Moje A W Nim ). Małgorzata


Ania 23 lipca 2015

Gorąco popieram!


Katarzyna 15 sierpnia 2015

Pewnie, że popieram, i mam nadzieję, że “Kodeks” wyjdzie poza fazę projektu.


Szymon 24 sierpnia 2015

Witam Panie Przemyslawie,
milo widziec Pana inicjatywe i goraco jej dopinguje. Obserwujac zycie spoleczno-polityczne przypomina mi sie scena z kabaretu Laskowik / Smolen gdzie ten pierwszy nakazuje koledze postawe zgarbiona, nisko i miekko w nogach, ”od razu widac gdzie klient,a gdzie sprzedawca”. Mam wrazenie, ze tymi klientami jestesmy niestety my obywatele.
Po zapoznaniu sie z projektem kodeksu uwazam,ze jest on dobrym poczatkiem niezwykle potrzebnych zmian w Polsce. Bardzo podoba mi sie pomysl ”spolecznego trybunalu” ktory jest o wiele wlasciwszy niz obecnie istnijeaca Komisja Etyki Poselskiej.
Pozwole sobie na sugestie:
Szkolenie z zakresu etyki powinno byc wprowadzone dla kazdego czlonka wszystkich partii politycznych niezaleznie od tego czy jest on Poslem,Senatorem, kandydatem czy ”szeregowym czlonkiem”. Uwazam,ze pozwoliloby to na zaaplikowanie zasad morlanych u kazdego wiazacego sie z polityka,a ludzi nie potrafiacych ich przestrzegac eliminowaloby z zycia politycznego zanim zdazyliby dzialac niemorolnie lub wrecz szkodlwie. Powinno to byc rowniez finansowane z budzetu partii gdyz dostaja one dofinansowanie ze Skarbu Panstwa,a jestem przekonany iz takie spozytkowanie pieniedzy dalo by wiecej korzysci niz np wielometrazowy plakat wyborczy.

Pozdrawiam


Remi Dobrzyński 30 października 2015

Najwyższa pora wprowadzić cywilizacyjne, honorowe standardy do polskiej polityki, polskich partii, Przez ostatnie 25-26 lat obserwuje bylejakość tak wśród polityków jak również w relacjach społecznych.


Adam Bańkowski 30 marca 2016

Popieram jak najbardziej to co się teraz wyprawia w Sejmie i Senacie to istny kosmos zwłaszcza w wykonaniu polityków opozycji PO SLD Nowoczesna PSL i dodać ten cały KOD który należy zdelegalizować i to natychmiast bo mamy niezły cyrk zlikwiduje się ich całkiem wtedy będzie the Best of the Best w Polsce i Europie jak odsuną tych lewicowych euro idiotów takich jak M.Schulz G.Verhofstadt i innych matołów na miarę XXI wieku z główną frau A.Merkel


Franklin Martino 28 kwietnia 2016

Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.


Kathrin Getson 23 czerwca 2016

Mam nadzieje że coś podobnego jeszcze się pojawi


Alicja Nowak 16 stycznia 2017

Bardzo chwalebna inicjatywa
Polityka, a zwłaszcza politycy jako ci kreujący życie polityczne widzimy jacy są Politetyka winna wskazać sposób na podstawie którego można by określić stan zdrowia psychicznego ?? Uważam że wtedy mniej stabilni nie mieli by szans. Wiem że to włożenie kija w mrowisko , ale oni sami mówią że pracują , a do każdej pracy należy mieć odpowiednie możliwości psychiczne.
Dlaczego wiec nie mają takich testów przechodzić politycy powoływani na urząd . Psychologia dopracowała się pojęcia dojrzałości emocjonalnej człowieka i wynikającej z niej prawidłowego rozwoju osobowości.
W naszej kulturze emocje są deprecjonowane. Udajemy, że ich nie ma, wypieramy, staramy się je opanować. Niestety rzeczywistość ma to do siebie, że istnieje. Udawanie, że emocji nie ma, powoduje tylko, że „działają na dziko”. Wybuchają w najmniej oczekiwanym momencie, budują naiwny, głupawy optymizm albo cwaniacką, spiskową teorię wszystkiego.
Radykalizacja i dzielenie jaką w tej chwili posługuje się PIS . Tworzenie irracjonalnej rzeczywistości. Za przykład może posłużyć zaistniała sytuacja z ostatnich miesięcy. Minister Mariusz Błaszczak oświadcza, że na pogrzebie Inki i Zagończyka przyszli prowokować zwolennicy Bieruta i Jaruzelskiego.
PO straszyło słusznie PIS-em doświadczenie zdobyte w 2007-8 roku nie pomogło Polakom w podjęciu decyzji aby pójść do wyborów.


Malgorzata Ferfet 21 stycznia 2017

Nareszcie! To było bardzo potrzebne!


Bożena Orłowska 21 stycznia 2017

Bardzo starannie opracowany kodeks,mam nadzieję że cały projekt zyska ogólnonarodową przychylność.Powodzenia!


kicia 22 stycznia 2017

Jestem za kodeksem
Pewnie będzie ciężko go wprowadzić bo dotychczasowi politycy będą mieli opory ale warto próbować żeby w końcu można było spokojnie żyć w tym kraju


Ewa 24 lutego 2017

Popieram w całej rozciągłości i trzymam kciuki !


Wojciech Chmieliński 16 marca 2017

Popieram Kodeks i przyjąłem go dobrowolnie w rozpoczętej działalności politycznej.


Staasek 17 marca 2017

POPIERAM !Jestem przekonany,że taki kodeks jest konieczny jak woda do życia.Kręgosłum moralny i etyczny większości polityków,eliminuje ich z życia publicznego.Wprowadzenie w życie takiej regulacji,zapewne odbije się głośnym echem w skali świata.Nasze komentarze poparcia nie wiele zdziałają bez skutecznego totalnie rozpropagowania tej cennej inicjatywy.Próby udostępniania na fejsie są blokowane.Apeluję do znających bardziej temat o większe zaangażowanie w celu rozpropagowania.Ja się za wcześnie urodziłem i nie zawsze net mi jest posłuszny.Wielki SZACUN dla inicjatora pomysłu.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.


Bogusia 18 marca 2017

Popieram. Wybierani poltycy muszą zrozumieć, że są przez nas wybierani dla misji służenia nam a nie rządzeniem nami. Pozdrawiam serdecznie 🙂


Janek 25 października 2017

Z niepokojem ii troską obserwujemy polityczne rozgrywki,zabawy władzą,skłócanie społeczeństwa,amatorszczyznę w polityce gospodarczej,utratę pozycji naszego wspólnego Kraju na arenie międzynarodowej i wiele,wiele innych negatywnych zjawisk.Najwyższy czas by spróbować ucywilizować szeroko rozumianą polityczną organizację społeczeństwa.Uważam za świetny pomysł wprowadzenie/po dopracowaniu/ Kodeksu,jest to dobry lek na wyniszczającą naszą Ojczyznę chorobę…….. .


Pawel Brandt 20 stycznia 2018

Popieram! Kodeks Politetyczny i proobywatelski system edukacji w szkołach to dwa niezbędne fundamenty do dalszej budowy społeczeństwa obywatelskiego w państwie demokratycznym. Mam nadzieję, że cały projekt zyska ogólnonarodową przychylność. Pozdrawiam serdecznie. Paweł Brandt


Marta pieprzyk 25 listopada 2018

popieram


Karolina491 6 grudnia 2018

Popieram jak najbardziej, bo tak jak jest, dalej być nie może.


Urszula Kucz 22 stycznia 2019

Popieram i aby jak najszybciej trafił do polityków/


POPRZYJ PROJEKT, POZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt


Skontaktuj się ze mną.

  • kroczynski@post.pl

© 2015 Politetyka - Przemysław Kroczyński | Regulamin i Polityka Prywatności | Informacja o cookies

facebook